60X60 LED PANEL SIVA ÜSTÜ MONTAJ NASIL YAPILIR?

60X60 LED PANEL SIVA ÜSTÜ MONTAJ NASIL YAPILIR?


Led paneller öncelik alanı tavan aydınlatmasıdır. Firmaların daha iyi reklam yapması için de kullanılan led paneller, kaliteli olmalarından dolayı firmalar için en mantıklı tercihtir. Aydınlatma aracı olarak kullanılan led paneller birçok teknolojik araçta da kullanılır. Geniş bir kullanıcı kitlesine sahip olmasından dolayı birçok firma tarafından led panel hizmeti verilir. Boyutlarına göre sınıflara ayrılan paneller ofis, okul ve ev gibi alanlarda kullanılabilir. Boyut seçimleri konusunda özgürlük alanı sağlayan çeşitlerin sayısı oldukça fazladır. Dekoratif bir ürün olan led panellerin renk seçenekleri beyaz ve gün ışığı olarak ikiye ayrılır. Beyaz olanlarında 6400 K, gün ışığı rengine sahip olanında ise 3200 K değerine sahiptir. Led panellerin güç seçenekleri başlıca 25 watt, 54 watt ve 36 watt şeklindedir. 60x60 led panel enerji çok düşük enerji tüketiminden dolayı tasarrufu sağlarken güzel bir ışıklandırma ile ortamı aydınlatır.


 60x60 Led Panel Nasıl Takılır?

60x60 led panel sıva üstü montajı biraz uğraş ile kolayca yapılabilir. Kaliteli bir aydınlatma aracı olarak kullanılan led panelinin montajı sıva altı veya sıva üstü olarak ikiye ayrılır. Sıva altı montajlar asma tavanlar için uygulanan bir yöntemdir. Sıva üstü montajlar ise deliksiz tavanlar için yapılır. 60x60 sıva üstü led paneller beton veya farklı malzemeden tavanlara aparat ile montajlanır. Montaj yapımı esnasında panellerin güneşten etkilenip etkilememe özelliğine göre yer belirlemesine dikkat etmelisiniz. Eğer güneşe dayanaklı bir led panele sahip değilseniz güneş ışığının az olduğu yere monte edin. Mekan belirlenmesinde gün ışığının dışında bir diğer dikkat edilmesi gereken konu ise alanın genişliğidir. Küçük alanlara sahip bölgelerde büyük led panel seçimi doğru olmayabilir. Küçük alanlara küçük, daha büyük alanlar için ise daha büyük led panel tercih etmelisiniz.


 


İlk Adım: Tavanı Aparatı Yerleştimek İçin Hazırlayın

60x60 led panelinizi tavana monte etmeden önce adaptörünü sökerek işe başlayın. Paneli taşıma görevini üstlenecek demir kasnağı tavana tutturun. Bunu yaparken en az iki dübel ve iki vida kullanabilirsiniz. Demir kasnağı tavana tutturmak için matkap ile delik oluşturmalısınız. Deliklerin yerini kasnağı tavana dayadıktan sonra kalem ile belirleyin. Belirlediğiniz noktalarda matkabınız ile yeterli derinlikte olacak şekilde delikler açın. Deliklerin içini temizlemek dübelin daha iyi bir şekilde yerleşmesini sağlar. Delik oluşturulurken dübelin çap ve uzunluğu göz önünde bulundurularak uygun bir matkap ucu kullanılmalıdır.


İkinci Adım: Vidalar ile Sabitleyin

Deliklerin içine dübelleri yerleştirerek montaja devam edin. Dübelin işlevi bir aparat, makine veya dolap gibi birçok ürünü bir yere sabitlemek için kullanılmasıdır. Dübellerin kullanım yüzeyleri de çok çeşitlidir. Tavanınız ister ahşap, ister beton, isterse de tuğla olsun. Dübel bu yüzeylerde rahatça kullanılır. Led panelin sağlam şekilde tavanda durabilmesini sağlayan kasnağı vidalar ile dübellerden geçirin. Geçirirken vidaları parmaklarınız ile biraz döndürün. Bu işlem matkap ile vidaları dübellere tamamen geçirene kadar bir müddet tutması için yapılır. Daha sonra matkap ile vidaları tavana yerleştirin.


Üçüncü Adım: Klemensler İş Başına

Araya klemens atarak montaj işlemine devam edin. Klemens iki veya ikiden daha fazla kabloyu birbirine bağlamak için kullanılan bir elektrik ekipmanıdır. Güvenli ve düzenli bir şekilde kabloları birbirine bağlamak için klemens kullanılır. Elektrik kablolarının da bağlantısı yapıldıktan sonra 60x60 sıva üstü led paneli tavana yerleştirin. Düşmemesi için paneli ve kasnağı vidalar ile birleştirin. Montaj işlemini bu adımla birlikte bitirmiş olursunuz. Anahtarı açıp kapayarak çalışır durumda olup olmadığı kontrol edin. Şık ve kullanışlı bir aydınlatma aracına sahip olmanın keyfine varabilirsiniz.

60X60 LED PANEL SIVA ÜSTÜ ?Bu haberi paylaşın

Atalar Elektrik | Online Satış

En İyi Fiyatlar ile yayında!